rational fırın

Endüstriyel Fırın Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde sanayi tipi fırın denince bir çok çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitler farklı kriterlere göre kendi içerisinde de farklılıklar göstermektedir. Bu kadar fazla çeşit arasında endüstriyel fırın seçiminde kafanız karışması çok doğaldır.

Ancak firmamız doğru rational fırın seçimi yapmanız konusunda sizlere her zaman destek vermektedir. Bunun için internet sitemizde yer alan iletişim seçeneklerinden herhangi birini kullanabilirsiniz.

Endüstriyel Fırının Çalışma Enerji Kaynağına Göre Çeşitleri Nelerdir?

1) Elektrik ile çalışan Fırın
2) Doğal Gaz ile çalışan Fırın
3) LNG gaz ile çalışan fırın
Bu seçenekler işletmenizin bulunduğu yerdeki enerji durumu incelendikten sonra karar verilmesi gerekmektedir.

Pişirme Tekniklerine Göre Endüstriyel Fırın Seçenekleri Nelerdir?

1) Buharlı Pişirme özelliği olan fırınlar
2) Konveksiyon pişirme özelliği olan fırın
3) Her iki özelliği de sahip olan fırınlar

Konveksiyonlu fırınlarda pişirme şekli endüstriyel fırın içerisinde hava sirkülasyonu sağlanması bu sıcak havanın fırının her noktasında eşit olarak dağıtarak ürünün her noktasının eşit olarak pişirilmesini sağlamaktır. Burada hava sirkülasyonu nedeni ile ürün kalitesinin etkilenmesi durumunda ise buhar devreye girmektedir. Buharlı havanın sirküle etmesi ile de ürünün hava akımından kuruması engellenmiş olacaktır.

Pişirilecek Ürün Özelliğine Göre Fırın çeşitleri Nelerdir?

1) Unlu mamul pişirilen fırın
2) Pizza pişiren fırın
3) Pide pişiren fırın
4) Hazır yemek pişiren fırın

Üretimi yapılacak olan gıdaya göre rational fırın  farklı özelliklerde fırın seçimi yapılmaktadır. Örneğin pizza için taban önemlidir. Unlu mamul üretilecek ise konacağı tepsilerin büyüklüğü bu tepsilerin fırına ne şekilde sıralanacağı konuları önem kazanmaktadır.

Bu çeşitlere göre üretim yapan bir çok firma bulunmaktadır. Firmaların kendi içerisinde sınıflandırması farklı olabilmektedir. Bu firmalar yabancı firmalar olduğu gibi yerli firmalarda endüstriyel fırın imalatı yapmaktadır. Burada önemli olan bulunduğunuz bölgedeki servis ağının durumu çok önemli olmaktadır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

  1. rational fırın için yorumda bulun

    rational fırın için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak rational fırın için ilk yorumu yapabilirsin.